Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Spaghetti med vegansk bolognese, spaghetti och tomatsås med bondbönor 320g
Alla Saarioinen produkterUngefär3,15 €
Vertailuhinta 9,84 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi tillagade denna goda vegetariska bolognesesås av tomatsås med ett protein av grova bondbönor och kryddade såsen med morötter, lökar, örter,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Sås 175 g: vatten, tomat, morot, lök, proteinkross av bondböna 6 % (bondbönprotein, ärtprotein, melass, citrusfiber), farinsocker, balsamvinsättika (vinättika, druvjuicekoncentrat, arom), salt med jod, vitlök, majsstärkelse, basilika, oregano, karamelliserat socker, kryddor (svartpeppar, paprika). Spaghetti 145 g: spaghetti (VETEmjöl, vatten).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033584
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 428 kJ / 102 kcal |
| Fett | 0,6 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


