Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här klassiska ostpizzan toppade vi med läcker mozzarella- och edamerost, fyllig tomatsås och god pestosås. För den här klassikern har vi jäst…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
Tomat 32 %, VETEmjöl, edam- och mozzarellaOST 15 %, vatten, vegetabilisk olja (raps, oliv), tomatjuice, pestosås (basilika, solrosolja, OST, vatten, olivolja, salt, maniok- och potatisstärkelse, vitlök, citronjuicekoncentrat), jäst, modifierad majsstärkelse, socker, salt med jod, basilika, vitlök, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000085453
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 917 kJ / 219 kcal |
| Fett | 8,5 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,1 g |


