Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
För bakning, varm och kalla drycker. Prova också till köttfärslimpa, äpplepaj och glass. Tillverkad i Finland.
Tillverkningsland
Guatemala
Ingredienser
Kardemumma
Kontaktuppgifter
Mauste-sallinen Oy
Emännänkatu 2-4, 21100 Naantali
EAN
6436501000807
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 303 kJ / 311 kcal |
| Fett | 6,7 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 40,5 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 10,8 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 28 g |
| Natrium | 18 mg |


