Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Samma innehåll och smak som tidigare men nu med nytt varumärke Schär. Ett krispigt glutenfritt knäckebröd från Schär, för dig med sportig livsstil.…
Tillverkningsland
Allergener
Sojabönor, Korn, Havre
Ingredienser
Majsstärkelse, glutenfria fullkornsHAVREgryn 21%, potatismjöl, ärtprotein, modifierad potatisstärkelse, socker, rismjöl, glutenfritt KORNmaltextrakt, rapsolja, torkad morot, förtjockningsmedel: guarkärnmjöl, pektin hydroxipropylmetylcellulosa; sockerbetsfiber, salt med jod (salt, kaliumjodid), jäst, potatisfiber, kakaofiber. Kan innehålla spår av SOJA.
Kontaktuppgifter
Dr. Schär AG/SPA
Winkelau 9 39014 Burgstall/Postal (BZ) Italy
www.semper.https://schaer.com/fi/
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt, ej över normal rumstemperatur.
Bruksanvisning
Inte lämplig för personer som är allergiska mot havreproteinet avenin.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 509 kJ / 358 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 63 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 12 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


