Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri havrekex
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), socker, vegetabiliskt fett produkt [shea- och palmolja, arom, färg (E160a)], HAVREFLINGOR 11%, ÄGG, vatten, sirap, MJÖLKPULVER, jäsningsmedel (E500ii), salt och arom (vanillin).
Kontaktuppgifter
Tasangon Herkkutuote
Pelmantie 75, 61400 Ylistaro
https://www.elonen.fi
EAN
6411230039212
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras: En torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras instängd.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 980 kJ / 472 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 8 g |
| Kolhydrat | 65 g |
| - varav sockerarter | 28 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


