Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Tropicana Pink Lady apple juice äpplejuice 0,9l
Alla Tropicana produkterUngefär4,15 €
Vertailuhinta 4,39 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
Tropicana Pink Lady Apple -juice är full av läcker äppelsmak i varje glas. Rik på C-vitamin.
Tillverkningsland
Belgien
Ingredienser
Äppeljuice 100% (Cripps Pink Lady 50% och äpplejuice 50%), antioxideringsmedel: askorbinsyra
Kontaktuppgifter
Tropicana Brands Group
Postfach, 3001 Bern, Switzerland
info@vitaseege.fi
EAN
1210002015165
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 197 kJ / 47 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Vitamin C | 45 mg |


