Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rostat krispigt på ytan och mjuk, saftig insida, precis som ett läckert rostat bröd ska vara! Bakat fiberrikt med fullkorn.
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSVETEMJÖL (EU), VETEMJÖL, vatten, jäst, VETEGLUTEN, VETESURDEG, joderat salt, rapsolja, RÅGMALT, konserveringsmedel (sorbinsyra) och mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra). Fullkorn står för 50 % av spannmålen i brödet och 32 % av brödets vikt.
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
Tillverkare
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki
EAN
6408180737831
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 993 kJ / 235 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

