Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Kotiuunin Cocktailpotatispirog 9x45g
Alla Vaasan Kotiuunin produkterUngefär2,59 €
Vertailuhinta 6,40 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Kotiuunin Cocktail-perunapiirakka är en potatisfylld liten cocktailpaj med krispig skorpa.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Korn, Råg, Vete
Ingredienser
Vatten, potatisflingor 13 % (EU), FULLKORNSRÅGMJÖL, laktosfritt SMÖR, VETEMJÖL, laktosfritt SKUMMJÖLKSPULVER, salt, VETEGLUTEN, rypsolja, maltextrakt (KORN, RÅG), emulgeringsmedel (E471), antioxidationsmedel (E223), gurkmeja, mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av soja, ägg.
Kontaktuppgifter
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, kuluttajapalvelu.UnibakeFI@lantmannen.com, https://www.vaasan.fi/tuotteet/kotiuunin/
EAN
6416577029797
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 777 kJ / 186 kcal |
| Fett | 6,8 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


