Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Vaasan Kotiuunin Bakfärdig Cocktailpirog med råg 30x40g
Alla Vaasan Kotiuunin produkterUngefär5,37 €
Vertailuhinta 4,48 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaasan Kotiuunin Rukiinen Cocktailpiirakka är en traditionell rispirog bakat av råg och läckra risgrynsgröten. Den här produkten bakas i Lantmännen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, ris 17% (EU), FULLKORNSRÅGMJÖL (Finland), VETEMJÖL, laktosfritt SMÖR 5%, laktosfritt MJÖLKPULVER, salt, RÅGMALT, mjölbehandlingsmedel (E300). Fullkornsråg står för 68% av spannmålen i produkten och 10% av produktens vikt.
Kontaktuppgifter
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, kuluttajapalvelu.UnibakeFI@lantmannen.com, https://www.vaasan.fi/tuotteet/kotiuunin/
EAN
6416577026437
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 845 kJ / 201 kcal |
| Fett | 6,2 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 0,7 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 3,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


