Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Äkt smak och mjukhet av en donut.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland, Tyskland), socker, ÄGG, vegetabilisk olja (palm, raps), vatten, glukossirap, modifierad stärkelse, jäsningsmedel (E 450, E 500), salt, emulgeringsmedel (E 471, E 475, E 477, E 481), stärkelse, arom och mjölbehandlingsmedel (E 300).
Kontaktuppgifter
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6416297050613
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 491 kJ / 355 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 53 g |
| - varav sockerarter | 28 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


