Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Waterdrop Microdrink Raspberry brustärning med smak av hallon 12x2,1g
Alla Waterdrop produkterUngefär8,49 €
Vertailuhinta 353,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Waterdrop® förvandlar vatten till en utsökt fruktig vitamindryck – utan socker! I de brusande tärningarna av rasberry möter den behagligt söta smaken…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
syrningsämne citronsyra, hallonpulver, surhetsreglerande medel: natriumkarbonat, kaliumkarbonat, fläderblomspulver, lindblomsextrakt, surhetsreglerande medel: magnesiumkarbonat, naturlig aroma, vitamin C, surhetsreglerande medel: kalciumkarbonat, sötningsmedel: steviolglykosider från stevia, färgämne: antocyaniner, vitamin E, biotin.
Kontaktuppgifter
Oy Conaxess Trade Finland AB
Malmin kauppatie 18, 00700 Helsinki
EAN
9120125314729
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt och från direkt solljus.
Bruksanvisning
Lägg i 1 kub i 400–600 ml kallt dricksvatten, vänta tills det är helt upplöst och njut (1 portion).
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |
| Biotin | 3,5 µg |
| Vitamin C | 6,4 mg |
| Vitamin E | 0,6 mg |


