Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Skinnfri Xtra-knackkorv smakar för hela familjen. Glutenfri. Kötthalt 13 %. Kött och ingredienser som är jämförbara med kött sammanlagt 69 %.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
maskinurbenat fjäderfäkött (Finland), vatten, kycklingkött (Finland), fjäderfäfett, potatismjöl, svinkött (Finland), joderat salt, späck, potatisfiber, stabiliseringsmedel (E 450), kryddor, rökarom, svål, aromer, antioxidationsmedel (E 301), glukossirap, konserveringsmedel (E 250)
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6415712901271
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 954 kJ / 230 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 4,9 g |
| Kolhydrat | 7,8 g |
| - varav sockerarter | 0,3 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 2,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

