Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Yogi Tea Ekologisk Bedtime Ört-kryddte Ayurvediskt 17x1,8g
Alla YOGI TEA produkterUngefär5,70 €
Vertailuhinta 186,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Slappna av innan läggdags. Innehåller bl.a. fänkål, kamomill och valeriana. Koffeinfri.
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Fennikel* (31%), kamilleblomst* (19%), peppermynte*, sitronmelisse*, kardemomme*, sitrongress*, salvie* (4, 5%), lavendelblomst* (4%), humle* (2%), muskat*. *økologisk
Kontaktuppgifter
Midsona Finland Oy
PL 5, 01511 Vantaa
https://www.midsona.fi
Tillverkare
Midsona Sverige AB
PL 5, 01511 Vantaa
Marknadsförare
Midsona Finland Oy
PL 5, 01511 Vantaa
https://www.midsona.fi
EAN
4012824404410
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras svalt och torrt
Bruksanvisning
Häll 250 ml nykokt vatten (100 °C) över tepåsen. Låt dra i 5 minuter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| - varav fleromättat fett | 0 g |
| - varav enkelomättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Kalcium | 0 mg |
| Fiber | 0 g |
| Riboflavin | 0 mg |
| Vitamin B12 | 0 µg |
| Vitamin D | 0 µg |
| Vitamin E | 0 mg |

