Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen mustamakkara Atrialta maistuu muillekin kuin tamperelaisille. Nauti kuumana puolukkahillon ja kylmän maidon kera. Rohkea kokeilee…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis
Ainesosat
liha (viljaporsas, nauta), sianveri (32 %), naudan rasva, RUISJAUHO, vesi, naudan sidekudosproteiini, jodioitu suola, sipuli, kamara, stabilointiaine E 450, dekstroosi, hapettumisenestoaine E 301, säilöntäaine natriumnitriitti, luonnonsuoli (sika). Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074140
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 325 kJ / 320 kcal |
| Rasvaa | 25 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 12 g |
| Hiilihydraattia | 7,8 g |
| - josta sokereita | 0,3 g |
| Proteiinia | 14 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 2,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


