Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Saaristolaisleipä 300g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin3,53 €
Vertailuhinta 11,77 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Maukas ja kuohkea Saaristolaisleipä vie kielen mennessään! Ihanan makunsa se saa ruismaltaasta, siirapista ja appelsiinikuorihillosta. Kokeile…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
RUIS (jauho, mallas), VEHNÄ (jauho, rouhe), vesi, siirappi, appelsiinikuorihillo (sokeri, appelsiini, vesi, sakeuttamisaine (E440), happamuudensäätöaineet (E330, E333), säilöntäaine (E202)), jodioitu suola (1, 2%) ja hiiva.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
6410580010117
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 058 kJ / 251 kcal |
| Rasvaa | 1,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,1 g |
| Hiilihydraattia | 51 g |
| - josta sokereita | 19 g |
| Proteiinia | 5,6 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 6,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
