Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Forssan Riisipiirakka (6kpl) 390g
Kaikki Forssan-tuotteetNoin1,89 €
Vertailuhinta 4,85 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen riisipiirakka on valmistettu rypytetystä ruis- ja vehnäjauhokuoresta, jonka sisässä on herkullinen riisipuurotäyte. Riisipiirakka on…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
vesi, riisi 22 % (EU), HIIVALEIPÄVEHNÄJAUHO, RUISJAUHO, rypsiöljy, VEHNÄJAUHO, jodioitu suola, laktoositon VOI, dekstroosi, GLUTEENI, sokeri, MAITOPROTEIINI
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860061419
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 935 kJ / 222 kcal |
| Rasvaa | 7,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1 g |
| Hiilihydraattia | 33 g |
| - josta sokereita | 1,3 g |
| Proteiinia | 4,7 g |
| Suola | 0,93 g |
| Rauta | 0,6 mg |
| Ravintokuitua | 2,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

