Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Balkan Leikkelemakkara 200g
Kaikki Atria-tuotteetNoin1,98 €
Vertailuhinta 9,90 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Balkanmakkara on lihaisa ja perinteinen leikkelemakkara. Se maistuu erinomaiselta leivän päällä, leikkelepöydässä tai vaikka voileipäkakussa.…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
liha (viljaporsas, nauta, broileri), vesi, koneellisesti eroteltu siipikarjanliha (Suomi), jodioitu suola, silava, perunakuitu, stabilointiaine E 450, aromit (mm. muskottipähkinä), mausteet (mm. korianteri, paprika, valkopippuri), hapettumisenestoaine E 301, hydrolysoitu kasviproteiini (rapsi, maissi, auringonkukka), säilöntäaine natriumnitriitti. Viljaporsaan-, naudan- ja broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070104
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 921 kJ / 222 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,3 g |
| Hiilihydraattia | 0,5 g |
| - josta sokereita | 0,3 g |
| Proteiinia | 12 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 0,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


