Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteiset kaalikääryleet ovat tehty kaalinlehdistä, joiden sisään on kääritty jauhelihatäyte. Atrian gluteenittomat kaalikääryleet ovat täytetty…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Kaura
Ainesosat
kaali, liha 18 % (viljaporsas, nauta), siirappi, gluteeniton KAURASUURIMO (8 %), jodioitu suola, mausteet (sipuli, laakerinlehti, neilikka), dekstroosi, aromit. Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860065219
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 586 kJ / 140 kcal |
| Rasvaa | 5,3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| Hiilihydraattia | 17 g |
| - josta sokereita | 12 g |
| Proteiinia | 5,3 g |
| Suola | 0,88 g |
| Ravintokuitua | 1,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


