Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Kanan Fileesuikale Hunaja 300g
Kaikki Atria-tuotteetNoin2,79 €
Vertailuhinta 9,30 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Hunajamarinoitu kanan fileesuikale on herkullinen tapa nauttia kanaa helposti pannulla valmistettavassa muodossa. Hunajamarinoidusta kanansuikaleesta…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
broilerin fileesuikale (70 %), vesi, rypsiöljy, hunaja (1 %), sokeri, jodioitu suola, etikka, mausteet (mm. valko- ja mustapippuri, paprika, kurkuma, korianteri, juustokumina, cayenne, inkivääri), maltodekstriini, sakeuttamisaineet (ksantaanikumi, guarkumi), hapettumisenestoaine E 331, maissitärkkelys, dekstroosi, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti), aromit. Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810015080
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 502 kJ / 120 kcal |
| Rasvaa | 5,3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,6 g |
| Hiilihydraattia | 2,5 g |
| - josta sokereita | 1,8 g |
| Proteiinia | 16 g |
| Suola | 0,88 g |
| Ravintokuitua | 0,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

