Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Suomalaisten suosikkipizzassa maistuu kinkku, ananas, juusto ja täyteläinen tomaattikastike. Atrian kinkku-ananaspizza on valmistettu maukkaaseen…
Valmistusmaa
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, Valio® JUUSTO (10 %), kinkku 8 % (viljaporsaan kinkku, jodioitu suola, dekstroosi, säilöntäaine natriumnitriitti), viljaporsaanlihavalmiste (viljaporsaanliha (3 %), perunatärkkelys, muunnettu perunatärkkelys, jodioitu suola, perunakuitu, dekstroosi, aromit, savuaromi, inkivääri, säilöntäaine natriumnitriitti), tomaattipyre, ananasmurska (6 %), rypsiöljy, sokeri, muunnettu perunatärkkelys, KAURAKUITU, mausteet (mm. valkosipuli, oregano, basilika, mustapippuri, cayenne), jodioitu suola, nostatusaineet (E 450, E 500), hiiva, happamuudensäätöaine sitruunahappo, dekstroosi, aromit. Viljaporsaanlihan alkuperä Suomi. Saattaa sisältää pieniä määriä ruista, ohraa ja soijaa
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 894 kJ / 213 kcal |
| Rasvaa | 7,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| Hiilihydraattia | 27 g |
| - josta sokereita | 4,1 g |
| Proteiinia | 8,5 g |
| Suola | 0,93 g |
| Ravintokuitua | 2,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


