Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Hampurilainen toimii välipalana tai pienen nälän lounaana. Atrian Kunnon Arki Burgeri on valmistettu kotimaisesta jauhelihapihvistä ja…
Valmistusmaa
Allergeenit
Seesaminsiemenet, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
sämpylä 51 % (VEHNÄJAUHO, vesi, sokeri, kasviöljy, hiiva, jodioitu suola, emulgointiaine E 472e, jauhonparanne E 300), |pihvi 49 % (vesi, liha 26 % (broileri, viljaporsas), koneellisesti eroteltu siipikarjanliha (Suomi), korppujauho (VEHNÄ), SOIJAPROTEIINIVALMISTE, silava, perunajauho, mausteet (mm. paprika, korianteri), jodioitu suola, hernekuitu, dekstroosi, emulgointiaine auringonkukkalesitiini, aromit, kamara, kasviöljy, herneproteiini. Pihvin lihapitoisuus 26 %. Broilerin- ja viljaporsaanlihan alkuperä Suomi).
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 012 kJ / 241 kcal |
| Rasvaa | 7,5 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| Hiilihydraattia | 32 g |
| - josta sokereita | 4,1 g |
| Proteiinia | 10 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 2,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

