Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Kunnon Arki Lihapiirakka (4kpl) 400g
Kaikki Atria Kunnon arki -tuotteetNoin3,29 €
Vertailuhinta 8,23 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen lihapiirakka koostuu liha-riisitäytteestä täytetty ja maukkaasta kuoresta. Lihapiirakan voi lämmittää uunissa tai mikroaaltouunissa.…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, liha 12 % (viljaporsas, nauta), riisi, SOIJAPROTEIINIVALMISTE, hiiva, sokeri, rypsi- ja rapsiöljy, jodioitu suola, mausteet (mm. SINAPINSIEMEN, paprika), perunajauho, maltodekstriini, silava, dekstroosi, aromi, emulgointiaine E 472e. Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407860061488
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 960 kJ / 228 kcal |
| Rasvaa | 6,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 33 g |
| - josta sokereita | 2,9 g |
| Proteiinia | 8,7 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 2,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

