Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Kunnon Herkkulenkki on syötävässä luonnonkuoressa. Kotimaisesta viljaporsaanlihasta valmistetusta, pidemmästä 750 gramman lenkistä riittää…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
viljaporsaanliha, vesi, perunatärkkelys, silava, stabilointiaineet (E 1412, E 450), kamara, jodioitu suola, dekstroosi, mausteet (paprika, valkopippuri, korianteri, neilikka), hapettumisenestoaine E 301, aromit, säilöntäaine natriumnitriitti. Luonnonsuoli (sika). Viljaporsaanlihan alkuperä Suomi. Poista metallinen klipsi lenkistä ennen ruuan valmistusta
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870073501
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 982 kJ / 237 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,2 g |
| Hiilihydraattia | 9,5 g |
| - josta sokereita | 0,7 g |
| Proteiinia | 6,9 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


