Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Kypsä Punasuolattu Juhlakinkku n6kg
Kaikki Atria-tuotteetNoin83,40 €
Vertailuhinta 13,90 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Kypsä Punasuolattu Juhlakinkku, luullinen joulukinkku. Punasuolauksen nitriitti säilyttää lihan punertavan värisenä kypsennyksenkin jälkeen.…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
viljaporsaan kinkku, vesi, jodioitu suola, stabilointiaineet E 450, dekstroosi, hapettumisenestoaine E 301, säilöntäaine natriumnitriitti. 100 g tuotetta on käytetty 105 g lihaa. Viljaporsaanihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2378087900000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 133 kJ / 273 kcal |
| Rasvaa | 22 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,5 g |
| Hiilihydraattia | 0,2 g |
| - josta sokereita | 0,2 g |
| Proteiinia | 19 g |
| Suola | 2,10 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


