Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Lauantaimakkara Tanko 1000g
Kaikki Atria-tuotteetNoin7,46 €
Vertailuhinta 7,46 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen koko perheen maistuva leikkelemakkaratanko ruuanlaittoon ja leivän päälle. Atria Lauantaimakkara on sileärakenteinen ja maultaan mieto…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
viljaporsaanliha, vesi, silava, perunatärkkelys, kamara, jodioitu suola, stabilointiaine E 450, aromit, hapettumisenestoaine E 301, säilöntäaine natriumnitriitti. Viljaporsaanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870070784
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 917 kJ / 221 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7 g |
| Hiilihydraattia | 5 g |
| - josta sokereita | 0,2 g |
| Proteiinia | 7,6 g |
| Suola | 1,90 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


