Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Mustapippuri Grillisalaatti on maukas grilliruuan lisuke. Mustapippuri Grillisalaatti on valmistettu kaalista, porkkanasta ja…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Sinappi
Ainesosat
kaali 42 % (Suomi), mustapippurimajoneesi (rapsiöjy, vesi, sokeri, etikka, sinappi (vesi, sokeri, SINAPINSIEMEN, etikka, jodioitu suola, rypsiöljy, väriaine sokerikulööri, säilöntäaine natriumbentsoaatti, valkopippuri), vapaan kanan MUNANKELTUAINEN (Suomi), muunnettu maissitärkkelys, mausteet (mm. mustapippuri), sakeuttamisaineet (guarkumi, ksantaanikumi), jodioitu suola, happamuudensäätöaine sitruunahappo, sitruunamehujauhe, aromit, säilöntäaineet (natriumbentsoaatti, kaliumsorbaatti)), porkkana, sipuli
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 762 kJ / 184 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,2 g |
| Hiilihydraattia | 8,9 g |
| - josta sokereita | 7,3 g |
| Proteiinia | 0,8 g |
| Suola | 0,75 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

