Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Ohuen Ohut Kanapalvi 275g
Kaikki Atria-tuotteetNoin4,29 €
Vertailuhinta 15,60 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Suomalaisesta kanasta miedosti savustettu ohuen ohut leikkele. Atria Ohuen Ohut Kanapalvi sopii erinomaisesti kevyeksi vaihtoehdoksi leivän päälle,…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
broilerinliha (61 %), vesi, koneellisesti eroteltu siipikarjanliha (Suomi), perunatärkkelys, jodioitu suola, sakeuttamisaine (E 407a, guarkumi), perunakuitu, stabilointiaineet (E 450, E 451), dekstroosi, hapettumisenestoaine E 301, maltodekstriini, kaliumkloridi, säilöntäaine natriumnitriitti, inkivääri, aromit. Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800000416
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 395 kJ / 94 kcal |
| Rasvaa | 3,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,8 g |
| Hiilihydraattia | 2,8 g |
| - josta sokereita | 0,7 g |
| Proteiinia | 13 g |
| Suola | 1,90 g |
| Ravintokuitua | 0,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

