Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perunasalaatti on maukas ja ruokaisa salaatti, joka sopii niin arkeen kuin juhlaan. Perunasalaatti on perinteinen tarjottava vappuna ja uutena…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Sinappi
Ainesosat
peruna 47 % (Suomi), majoneesi (rypsiöljy, vesi, sokeri, etikka, sinappi (vesi, sokeri, SINAPINSIEMEN, suola, rypsiöljy, etikka, väri sokerikulööri, säilöntäaine natriumbentsoaatti, valkopippuri), vapaan kanan MUNANKELTUAINEN (Suomi), muunnettu maissitärkkelys, jodioitu suola, sakeuttamisaine ksantaanikumi, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti), aromi), säilykekurkku (kurkku, makeutusaine sakariini, aromit (mm. SINAPINSIEMEN)), purjo, sipuli
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407850052403
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 784 kJ / 189 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,2 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 2,9 g |
| Proteiinia | 1,1 g |
| Suola | 0,67 g |
| Ravintokuitua | 0,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

