Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Sipulipihvi on klassinen ja maistuva ruoka. Sipulipihvi Muusilla -valmisateria toimii reiluna lounaana tai päivällisenä. Reilu valmisateria koostuu…
Valmistusmaa
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Laktoosi, Vehnä
Ainesosat
perunamuusi 41 % (vesi, peruna, VOI, perunahiutale, MAITOJAUHE, jodioitu suola), jauhelihapihvit 33 % (liha (viljaporsas, nauta), vesi, SOIJAPROTEIINIVALMISTE, perunajauho, pekoni (viljaporsaanliha, jodioitu suola, dekstroosi, säilöntäaine natriumnitriitti), mausteet (mm. paprika, korianteri), korppujauho (VEHNÄ), jodioitu suola, dekstroosi, aromit, VEHNÄKUITU, savuaromi, silava, herneproteiini. Jauhelihapihvin lihapitoisuus 53 %. Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi), sipulikastike 17 % (vesi, rapsiöljy, mausteet (mm. sipuli, tomaatti, paprika, persilja, mustapippuri), muunnettu perunatärkkelys, maltodekstriini, jodioitu suola, aromit, sokeri, väri E 150c, hiivauute, sitruunamejujauhe), paistettu sipuli 9 % (sipuli, auringonkukkaöljy)
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 627 kJ / 150 kcal |
| Rasvaa | 9,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,5 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 1,7 g |
| Proteiinia | 5,5 g |
| Suola | 0,93 g |
| Ravintokuitua | 1,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,4 g |


