Ladataan...

Aunt Mabel's Suklaa-banaanimuffinssi 95g
Kaikki Aunt Mabel's -tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Suklaa-banaanimuffinssi on mehevän täyteläinen muffini, jossa yhdistyvät pehmeä banaanin maku ja tumma suklaa. Taikina on leivottu tummalla…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Mantelit, Hasselpähkinät, Pekaanipähkinä, Saksanpähkinä, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, rapsiöljy, KANANMUNA, banaani 8, 5 %, tumma suklaa 7 % (kaakaomassa, sokeri, emulgointiaine (SOIJALESITIINI), luontainen vaniljauute), vesi, kosteudensäilyttäjät (E420, E422), muunneltu tärkkelys (E1422), nostatusaineet (E450, E500), suola, emulgointiaine (E471), säilöntäaine (E202), KANANMUNANVALKUAISJAUHE, aromi (banaani), aromi, stabilointiaine (E415), jauhonparanne (E300).
Yhteystiedot
Aunt Mabel's
Millba AS, Norge/Norja/Norway
post@millba.no
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilyy sulatettuna huoneenlämmössä (n. 20°C) 28 pv. Parasta ennen-päiväys merkittävä sulatetuille tuotteille erikseen. Ei saa jäädyttää uudelleen sulatuksen jälkeen.
Käyttöohje
Tuote on varastoitu pakasteena. Sulatettu tuote säilyy huoneenlämmössä pakkaukseen merkittyyn parasta ennen päiväykseen. Tuotetta ei saa pakastaa uudelleen.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 533 kJ / 369 kcal |
| Rasvaa | 19 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3 g |
| Hiilihydraattia | 43 g |
| - josta sokereita | 24 g |
| Proteiinia | 5 g |
| Suola | 0,90 g |
| Ravintokuitua | 1,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


