Ladataan...

Blå Band laktoositon Napolitan pata pasta-kasvis-mausteseos 170 g
Kaikki Blå Band -tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Napolitan pata sisältää pastaa, tomaattia ja herneitä. Kokeile pataa jauhelihan sijaan esim. soijarouheella tai Härkiksellä. Vinkki! Laita pataan…
Valmistusmaa
Allergeenit
Äyriäiset, Muna, Kalat, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Selleri, Sinappi, Lupiini, Nilviäiset, Vehnä
Ainesosat
Pasta (DURUMVEHNÄJAUHO) (GLUTEENI), tomaatti 25%, sipuli, vihreät herneet 4, 9%, modifioitu tärkkelys, suola, sokeri, palmurasva, auringonkukkaöljy, hiivauute, paahdettu sipuli, väri: E150c, aromi, oregano, happo: E330. Pasta 47 %, kasvikset 36 % ja mausteet 0, 1 %. Saattaa sisältää pieniä määriä; SOIJA, MAITO, SELLERI, KANANMUNA, LUPIINI, SINAPPI, KALA, ÄYRIÄISET, NILVIÄISET.
Yhteystiedot
Prescott Oy
Paraatikatu 13, 15700 Lahti
info@prescott.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytetään kuivassa ja viileässä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 296 kJ / 70 kcal |
| Rasvaa | 0,9 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,4 g |
| Hiilihydraattia | 13 g |
| - josta sokereita | 3,3 g |
| Proteiinia | 2,3 g |
| Suola | 0,80 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


