Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Bubbies Minttumochi. Minttujäätelöä suklaahipuilla makeassa riisitaikinassa 35g
Kaikki Bubbies-tuotteetNoin1,99 €
Vertailuhinta 56,86 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kermaista premium minttujäätelöä suklaahipuilla makean riisitaikinan sisällä. Mochi on perinteinen japanilainen juhlaherkku, joka valmistetaan…
Valmistusmaa
Yhdysvallat
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Maapähkinä
Ainesosat
Minttu-suklaahippujäätelö (rasvaton MAITO, kerma (MAITO), ruokosokeri, suklaahiput (ruokosokeri, kaakao, kaakaovoi, dekstroosi, emulgointiaine (auringonkukkalesitiini)), luontaiset aromit, sinimailasuute, stabilointiaineet (johanneksenleipäpuujauhe, guarkumi)), mochitaikina (ruokosokeri, riisijauho, vesi, tapiokasiirappi (tapiokatärkkelys, vesi), KANANMUNANvalkuainen, kaakao). Saattaa sisältää pieniä määriä maapähkinää ja pähkinöitä.
Yhteystiedot
Lohilo Foods AB
Nylandavägen 2, 35250 Växjö
www.alvestaglass.se
EAN
7398818390936
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys -18°C tai kylmemmässä.
Käyttöohje
Lajitellaan muovina
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 092 kJ / 260 kcal |
| Rasvaa | 8,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,7 g |
| Hiilihydraattia | 43 g |
| - josta sokereita | 31 g |
| Proteiinia | 2,9 g |
| Suola | 0,11 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 382 kJ / 91 kcal |
| Rasvaa | 3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2 g |
| Hiilihydraattia | 15 g |
| - josta sokereita | 11 g |
| Proteiinia | 1 g |
| Suola | 0,04 g |
| Ravintokuitua | 0 g |


