Ladataan...

Bubbies Passionhedelmämochi. Passionhedelmäjäätelöä makeassa riisitaikinassa 35g
Kaikki Bubbies-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kermaista premium passionjäätelöä makean riisitaikinan sisällä. Mochi on perinteinen japanilainen juhlaherkku, joka valmistetaan riisijauhosta.…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Maapähkinä
Ainesosat
Jäätelö (rasvaton MAITO, kerma (MAITO), ruokosokeri, passionhedelmä (2, 6 %), stabilointiaineet (johanneksenleipäpuujauhe, guarkumi), luontainen aromi, dekstroosi, fruktoosi, väri (annatto-norbiksiini), happamuudensäätöaineet (sitruunahappo, askorbiinihappo)), mochitaikina (ruokosokeri, riisijauho, vesi, tapiokasiirappi (tapiokatärkkelys, vesi), KANANMUNANvalkuainen, väri (annatto-norbiksiini)). Saattaa sisältää pieniä määriä maapähkinää ja pähkinöitä.
Yhteystiedot
Lohilo Foods AB
Nylandavägen 2, 35250 Växjö
www.alvestaglass.se
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys -18°C tai kylmemmässä.
Käyttöohje
Lajitellaan muovina
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 037 kJ / 247 kcal |
| Rasvaa | 7,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,7 g |
| Hiilihydraattia | 42 g |
| - josta sokereita | 30 g |
| Proteiinia | 3,1 g |
| Suola | 0,11 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 363 kJ / 86 kcal |
| Rasvaa | 2,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,6 g |
| Hiilihydraattia | 15 g |
| - josta sokereita | 11 g |
| Proteiinia | 1,1 g |
| Suola | 0,04 g |
| Ravintokuitua | 0 g |


