Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Bubbies Vaniljamochi. Vaniljajäätelöä makeassa riisitaikinassa 35g
Kaikki Bubbies-tuotteetNoin1,99 €
Vertailuhinta 56,86 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kermaista premium vaniljajäätelöä makean riisitaikinan sisällä. Mochi on perinteinen japanilainen juhlaherkku, joka valmistetaan riisijauhosta.…
Valmistusmaa
Yhdysvallat
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Maapähkinä
Ainesosat
Jäätelö (rasvaton MAITO, kerma (MAITO), ruokosokeri, kananmunankeltuainen, vaniljauute (0, 3 %), stabilointiaineet (johanneksenleipäpuu- jauhe, guarkumi)), mochitaikina (ruokosokeri, riisijauho, vesi, tapiokasiirappi (tapiokatärkkelys, vesi), KANANMUNANvalkuainen). Saattaa sisältää pieniä määriä maapähkinää ja pähkinöitä.
Yhteystiedot
Lohilo Foods AB
Nylandavägen 2, 35250 Växjö
www.alvestaglass.se
EAN
7398818390875
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys -18°C tai kylmemmässä.
Käyttöohje
Lajitellaan muovina
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 037 kJ / 247 kcal |
| Rasvaa | 7,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,9 g |
| Hiilihydraattia | 41 g |
| - josta sokereita | 30 g |
| Proteiinia | 3,2 g |
| Suola | 0,11 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 363 kJ / 86 kcal |
| Rasvaa | 2,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 14 g |
| - josta sokereita | 11 g |
| Proteiinia | 1,1 g |
| Suola | 0,04 g |
| Ravintokuitua | 0 g |


