Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Trooppinen hedelmätäysmehu mm. omenasta, ananaksesta, persikasta ja mangosta. Sisältää hedelmäsoseita tiivisteestä. Lisätty C-vitamiinia. Pastöroitu.
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Omenatäysmehu* 75 %, ananastäysmehu* 18 %, persikkasose* 4 %, sitruunatäysmehu* 2 %, passiohedelmätäysmehu*, mangosose*, C-vitamiini. *Tiivisteestä. Täysmehupitoisuus: 100 %. Omenan alkuperä: Ks. parasta ennen -päiväyksen koodi. PL=Puola, UA=Ukraina, ES=Espanja, DE=Saksa, CL=Chile, CN=Kiina, TR=Turkki, HU=Unkari, IT=Italia, FR=Ranska, GB=Iso-Britannia, MD=Moldova, LT=Liettua, AT=Itävalta, RO=Romania, UZ=Uzbekistan.
Yhteystiedot
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Valmistaja
Refresco Finland Oy
EAN
7340191150850
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
SÄILYTYS: Huoneenlämmössä. Avattuna: N. 4 päivää jääkaapissa.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 195 kJ / 46 kcal |
| Rasvaa | 0 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 9,4 g |
| Proteiinia | 0 g |
| Suola | 0,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| C-vitamiini | 40 mg |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 23 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

