Ladataan...

Danerolles Cinnamon croissant paistovalmis kanelicroissant taikina 4kpl/265g
Kaikki Danerolles-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Herkulliset kotitekoiset kanelicroissantit nopeasti ja vaivattomasti Danerollesin avulla! Kätevä pakkaus sisältää valmiiksi kanelisokeriseoksen,…
Valmistusmaa
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Ainesosat: taikina 90, 23 %: VEHNÄJAUHO, margariini (kasvirasvat ja -öljyt (palmu, rypsi), vesi, emulgointiaineet: rasvahappojen mono- ja diglyseridit, suola, happamuudensäätöaineet: sitruunahappo), vesi, sokeri, VEHNÄGLUTEENI, dekstroosi, leivonta-aineet (glukono-delta-laktoni, kaliumkarbonaatit, difosfaatit), etyylialkoholi*, suola, sakeuttamisaine: ksantaanikumi, aromi, stabilointiaine: magnesiumkloridi, väriaine: karotenoidit, jauhojen käsittelyaine: askorbiinihappo. *Haihtuu paistamisen aikana. SAATTAA SISÄLTÄÄ MAITOA.
Yhteystiedot
Danerolles B.V.
Postbus 70346 1007 KH Amsterdam NEDERLAND, PAYS-BAS
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Viimeinen käyttöajankohta: katso pohja. Älä syö raakana. Käytä kokonaan avaamisen jälkeen. Älä pakasta. Max 7°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 510 kJ / 361 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8,6 g |
| Hiilihydraattia | 44 g |
| - josta sokereita | 17 g |
| Proteiinia | 6 g |
| Suola | 1,30 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 1 004 kJ / 240 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,7 g |
| Hiilihydraattia | 29 g |
| - josta sokereita | 11 g |
| Proteiinia | 4 g |
| Suola | 0,86 g |
| Ravintokuitua | 1,3 g |


