Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Broilerin sisäfilee on haudutettu makean tulisessa kastikkeessa, jonka makua syventää mango ja chili. Kastikkeen makuun mieltyvät niin lapset, nuoret…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Sinappi
Ainesosat
Uunipaahdettu broilerinfilee 40 % [broilerinfilee (Suomi), vesi, rypsiöljy, glukoosisiirappi, stabilointiaine (E 451), jodioitu suola, sakeuttamisaineet (E 407, E 415), glukoosi. 100 g:aan tuotetta on käytetty 105 g lihaa.], vesi, laktoositon kuohuKERMA, mangosose 7 %, ananastäysmehutiiviste, muunnettu maissitärkkelys, liemivalmiste (suola, auringonkukka- ja rypsiöljy, aromit, sipuli, valkopippuri), sokeri, SINAPPI, mausteet (mm. paprika, cayenne, chili), sitruunatäysmehu. Broilerinfilee saattaa sisältää luuta.
Yhteystiedot
Delitalo Oy Elimäenkatu 5 00510 Helsinki
EAN
2005517600000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 568 kJ / 136 kcal |
| Rasvaa | 7,5 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,9 g |
| Hiilihydraattia | 5,4 g |
| - josta sokereita | 3,1 g |
| Proteiinia | 12 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 0,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

