Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen, pitkään haudutettu lihakaalilaatikko on valmistettu suomalaisesta naudanlihasta ja kaalista. Kermaisen pehmeä laatikko saa sopivasti…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Kaali, naudanliha 27 % (Suomi), siirappi, laktoositon KERMA, laktoositon VOI, jodioitu suola, karamellisoitu sokeri, valkosipuli, valkopippuri.
Yhteystiedot
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2000734800004
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 796 kJ / 190 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,5 g |
| Hiilihydraattia | 14 g |
| - josta sokereita | 14 g |
| Proteiinia | 6,3 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 2,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

