Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Raikas tsatsiki-coleslaw – nopea ja herkullinen ratkaisu arkeen ja juhlaan! Kermainen jogurtti, kaali, kurkku ja yrtit luovat täyteläisen, mutta…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Sinappi
Ainesosat
Marinoitu kaali 32 % [kaali, vesi, sokeri, etikka, jodioitu suola, happamuudensäätöaine (E 330), säilöntäaine (E 202)], marinoitu kurkku (kurkku, vesi, etikka, sokeri, jodioitu suola), laktoositon JOGURTTI, laktoositon KERMAviili, rapsiöljy, vesi, sokeri, etikka, muunnettu perunatärkkelys, sipuli, KANANMUNANKELTUAINEN, muunnettu maissitärkkelys, jodioitu suola, mausteet (mm. SINAPINSIEMEN, valkosipuli, mustapippuri, minttu), sitruunatäysmehutiiviste, säilöntäaine (E 202), sakeuttamisaine (E 415).
Yhteystiedot
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2007149100002
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 646 kJ / 154 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 8 g |
| Proteiinia | 1,5 g |
| Suola | 0,96 g |
| Ravintokuitua | 0,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


