Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Valmistimme tämän perinteisen klassikkopuuron herkullisista, suomalaisista puolukoista ja mannasuurimoista ja vispasimme sen ihanan kuohkeaksi. Tämä…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
Vesi, sokeri, mannasuurimo (VEHNÄ), puolukka (Suomi), puolukkatäysmehutiiviste, jodioitu suola.
Yhteystiedot
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2005877700006
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Alle +6 °C.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 407 kJ / 97 kcal |
| Rasvaa | 0,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0 g |
| Hiilihydraattia | 22 g |
| - josta sokereita | 16 g |
| Proteiinia | 1 g |
| Suola | 0,07 g |
| Ravintokuitua | 0,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


