Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

ED Original Energiajuoma 0,5 l
Kaikki ED-tuotteetNoin2,19 €
Vertailuhinta 3,98 €/l
Sisältää pantin 0,20 €Tuotetiedot
Tuotetiedot
ED Energy Drink on klassinen vitaminoitu kofeiini- ja tauriinipitoinen energiajuoma. Raikas ED piristää ja auttaa keskittymään silloin, kun sitä…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
vesi, sokeri, hiilidioksidi, tauriini (400 mg/100 ml), happamuudensäätöaineet (E330, E331), aromit, kofeiini, säilöntäaine (E211), vitamiinit (niasiini, B5, B6, B2, B12), guaranauute, väri (E150d).
Yhteystiedot
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600014812
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 ml |
|---|---|
| Energia | 187 kJ / 45 kcal |
| Rasvaa | 0 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0 g |
| Hiilihydraattia | 10,6 g |
| - josta sokereita | 10,6 g |
| Proteiinia | 0 g |
| Suola | 0,17 g |
| Niasiini | 8 mg |
| Pantoteenihappo | 2 mg |
| Riboflaviini | 0,6 mg |
| B12-vitamiini | 2 µg |
| B6-vitamiini | 2 mg |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 15 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

