Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Hurmaava Kerma-mansikkakranssi on suussa sulavan herkullinen, täysin uudenlainen pullan ja kerman liitto. Mehevän kranssi on täytetty ihanalla…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, sokeri, laktoositon KERMA (9%), kasviöljyt ja -rasvat (rypsi, palmu, auringonkukka), mansikka (3%), omena, sakeuttamisaineet (E1442 peruna, E440), happamuudensäätöaineet (E330, E333), stabilointiaineet (E420ii, E463), emulgointiaineet (E472e, E481, E471, E322 auringonkukka), maltodekstriini, luontainen aromi, värit (punajuuriväri, seljanmarjatiiviste, E162), hiiva, jodioitu suola, dekstroosi, kardemumma, liivate (nauta), säilöntäaine (E202) ja maissitärkkelys. Saattaa sisältää pieniä määriä kananmunaa.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 264 kJ / 300 kcal |
| Rasvaa | 12 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,8 g |
| Hiilihydraattia | 43 g |
| - josta sokereita | 20 g |
| Proteiinia | 4,5 g |
| Suola | 0,60 g |
| Ravintokuitua | 2,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


