Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Korvapuusti 320g 4kpl/pss
Kaikki Elonen-tuotteetNoin3,45 €
Vertailuhinta 10,78 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Herkulliset Korvapuustit, jotka on leivottu aidolla voilla ja maustettu pehmeästi kardemummalla. Tämän ihanan puustin välissä on runsaasti…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, vesi, rypsiöljy, laktoositon voi (MAITO), KANANMUNA, muunnettu perunatärkkelys, glukoosisiirappi, kaneli, kasviproteiini (herne), emulgointiaineet (E481, E471), hiiva, jodioitu suola ja kardemumma.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
EAN
6410580035110
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 395 kJ / 331 kcal |
| Rasvaa | 8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 57 g |
| - josta sokereita | 25 g |
| Proteiinia | 5,9 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

