Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Elonen Mansikka-raparperipiiras 350g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin5,29 €
Vertailuhinta 15,11 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Elosen piirasperheen uusin tulokas on maultaan kesänraikas Mansikka-raparperi. Mehevässä piiraassa on herkullista marjatäytettä, jossa raikas…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
Sokeri, VEHNÄJAUHO, vesi, kasviöljyt (SG-palmu, rapsi), mansikka 5%, raparperi 1, 4%, tapiokatärkkelys, VEHNÄGLUTEENI, suola, muunnettu maissitärkkelys, nostatusaineet (E450, E500), hyytelöimisaine (E440), emulgointiaineet (E471), stabilointiaineet (E404, E339), happamuudensätöaineet (E330, E333), säilöntäaine (E202), värit (E160a, E120) ja aromit (mm. vanilliini). Saattaa sisältää pienen määrän kananmunaa, maitoa ja soijaa. LAKTOOSITON.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580702531
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 523 kJ / 364 kcal |
| Rasvaa | 14 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,6 g |
| Hiilihydraattia | 53 g |
| - josta sokereita | 33 g |
| Proteiinia | 5,4 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


