Ladataan...

Elonen Mansikkatäytekakku 800g
Kaikki Elonen-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Ihana ja herkullinen Mansikkatäytekakku sopii juhlaan kuin juhlaan! Herkullisen, kaikkien rakastaman täytekakun viimeistelevät huolella tehdyt…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, vesi, mansikka (12 %), KANANMUNA, laktoositon KERMA, glukoosisiirappi, rypsiöljy, emulgointiaineet (E471, E475, E472f), kovetettu kasvirasva (palmu, kookos), MAITOPROTEIINI, maissitärkkelys, nostatusaineet (E450, E500), stabilointiaineet (E263, E339, E516), sakeuttamisaineet (E440, E401, E464), happamuudensäätöaine (E330), kosteudensäilyttäjä (E422), jodioitu suola, säilöntäaine (E202), väri (E120) ja aromit.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 102 kJ / 263 kcal |
| Rasvaa | 8,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,7 g |
| Hiilihydraattia | 42 g |
| - josta sokereita | 29 g |
| Proteiinia | 3,8 g |
| Suola | 0,40 g |
| Ravintokuitua | 1,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


