Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Munkkirinkeli 4 kpl 240 g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin2,95 €
Vertailuhinta 12,29 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Elosen perinteinen Munkkirinkeli on uudistunut ja taikina on nyt entistäkin pehmeämpi ja maukkaampi. Munkkirinkelit sopivat täydellisesti vapun…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, kasviöljyt (SG-palmu, rapsi), vesi, emulgointiaineet (E481, E471), jodioitu suola ja hiiva. Saattaa sisältää pienen määrän maitoa ja kananmunaa. Laktoositon.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580044112
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 631 kJ / 390 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 4,3 g |
| Hiilihydraattia | 55 g |
| - josta sokereita | 16 g |
| Proteiinia | 7,1 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


