Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Elonen Pullaset Voipulla 4kpl 260g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin2,85 €
Vertailuhinta 10,96 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Leivoimme herkullisen Voipullan kahvipöytään, mökkituliaisiksi, kesän retkille - ja minne tahansa, missä halutaan nauttia aidosta, suomalaisesta…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, laktoositon VOI (11%), vesi, rapsiöljy, KANANMUNANKELTUAINEN, kasviproteiini, hiiva, VEHNÄGLUTEENI, emulgointiaineet (E471, E481), jodioitu suola ja kardemumma.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
6410580036322
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 589 kJ / 380 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6 g |
| Hiilihydraattia | 49 g |
| - josta sokereita | 12 g |
| Proteiinia | 8,8 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 2,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


