Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Rapeakuorinen Maalaisleipä 380g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin2,84 €
Vertailuhinta 7,47 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Vehnäjuureen leivottu Maalaisleipä on päältä ihanan rapea ja maistuu suussa sulavan herkulliselta. Tämä ihana leipä sisältää 4% kuitua.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, VEHNÄJUURI, täysjyvä RUISJAUHO, rypsiöljy, jodioitu suola (1, 3%) ja hiiva.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
puh 0207070200
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
EAN
6410580015525
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 078 kJ / 255 kcal |
| Rasvaa | 2,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,2 g |
| Hiilihydraattia | 48 g |
| - josta sokereita | 0,7 g |
| Proteiinia | 7,8 g |
| Suola | 1,30 g |
| Ravintokuitua | 4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

