Ladataan...

Elonen Sacherkakku 1000g 8-10hlö
Kaikki Elonen-tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Sacherkakku on klassikkojen klassikko ja yksi suosituimmista ja kehutuimmista tuotteistamme. Täyteläinen, suklainen elämys, joka tuo annoksen…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Kaakao, Mantelit, Hasselpähkinät, Vehnä
Ainesosat
Sokeri, VEHNÄJAUHO, rypsiöljy, vesi, kaakaojauhe, aprikoosi, KANANMUNA, kovetettu kookosrasva, kaakaomassa, kaakaovoi, tärkkelys (VEHNÄ, peruna), glukoosisiirappi, konjakki, nostatusaineet (E450, E500), emulgointiaineet (E472e, E471, auringonkukkalesitiini), sakeuttamisaineet (E440, E452), happamuudensäätöaineet (E330, E333), säilöntäaine (E202), väri (E160a), suola ja aromit (mm. vanilja). Kakun suklaakuorrute saattaa sisältää pienen määrän pähkinää ja maitoa.
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 596 kJ / 382 kcal |
| Rasvaa | 21 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5 g |
| Hiilihydraattia | 44 g |
| - josta sokereita | 32 g |
| Proteiinia | 3,4 g |
| Suola | 0,12 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


