Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Elonen Tiikerikahvikakku 600g
Kaikki Elonen-tuotteetNoin7,11 €
Vertailuhinta 11,85 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Elosen Tiikerikakku on vastustamattoman herkullinen, aitoon voihin leivottu perinteinen kahvipöydän kruunu. Tiikerikakussamme on täyteläinen ja…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, KANANMUNA, laktoositon voi (MAITO), vesi, nostatusaineet (E450, E500), kaakaojauhe ja aromi (vanilliini).
Yhteystiedot
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Valmistaja
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
Markkinoija
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580007001
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 512 kJ / 358 kcal |
| Rasvaa | 13 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,7 g |
| Hiilihydraattia | 54 g |
| - josta sokereita | 32 g |
| Proteiinia | 6 g |
| Suola | 0,60 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


